Tikriausiai sunku rasti žmogų, kuris nenorėtų būti laimingas. O kas yra laimė? Kaip ji atrodo? Kaip ją pasiekti? Kur jos ieškoti? Į šį klausimą atsakyti vienareikšmiškai tikrai sunku. Vienam laimė gali būti stipri šeima, kitam geri pasiekimai moksle, o dar kitam tiesiog saugi aplinka. Pasak psichoterapeuto Aleksandro Alekseičiko „Kas yra laimė? Kaip niekas nežino, kas yra sveikata, kol jos netenka, taip gal ir laimė yra tiesiog nelaimių nebuvimas?“ 

Ieškodami atsakymo į klausimą, kas yra laimė, kovo 20 dieną Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijos 3-4 klasių mokiniai kūrė Laimės receptus, o 5-8 klasių mokiniai atsakė į anoniminės anketos ,,Jausmų termometras“  klausimus. Nuoširdūs mokinių atsakymai atskleidė vaikų emocinę būklę, priežastis, keliančias nerimą ir pan.

Kurdami savo Laimės receptus 3-4 klasių mokiniai manė, kad būti laimingiems tereikia gerai mokytis, klausyti tėvelių bei mokytojų, turėti šeimą, brolį, sesę arba kokį nors augintinį, daug draugų, būti paslaugiems.

5-8 klasių mokinių atsakymai rodo, kad jie jaučiasi gerai. Vaikams patinka būti tiek vieniems, tiek su draugais. Nuliūdę vaikai klausosi muzikos, skaito knygą, sėdi ir galvoja, eina  miegoti. Dauguma apklausoje dalyvavusių mokinių  paskutinį kartą verkė prieš mėnesį. Į klausimą „Ko labiausiai bijai?“ nemaža dalis mokinių atsakė, kad nebijo nieko, tačiau yra bijančių vorų, aukščio, susipykti su draugu, būti paliktais ar netekti artimo. Iš pateiktų mokinių atsakymų aišku, kad artimiausias šeimos narys – mama, kad vaikai didžiuojasi savo pasiekimais, draugais, šeima, savimi, savo grožiu. Vaikai jaučiasi laimingi galvodami apie šeimą, didžiuojasi savo šeima, o laimingiausi būna, kai apkabina mama, tėtis, keliauja su šeima ar, tiesiog, būna visi kartu, kai gauna norimą daiktą, sekasi mokslai, nesipyksta su tėvais, draugais. Nors nemaža dalis vaikų galvoja, kad jie yra tobuli, yra tokių, kurie savyje norėtų pakeisti išvaizdą, ūgį, svorį. Jei liktų viena diena gyventi, dalis vaikų darytų ,,bele ką“, visą dieną praleistų su draugais, šeima, su svarbiausiais jiems žmonėmis. Nors dauguma vaikų į klausimą „Kas jaudina?“ atsakė „niekas“, pasitaikė besijaudinančių mokslais, skiepais ir adatomis ar kaip gerai parašyti kontrolinį bei susitaikyti su draugu.

,,Jausmų termometras“  parodė, kad mūsų mokyklos mokinių emocinė savijauta gera. Atsakymai rodo, kad didžioji LAIMĖ išlieka šeima. Laimingi vaikai turėdami mylinčius tėvus. Ir mes suaugę turime nenuvilti savo vaikų.

Mylėkime ir saugokime savo vaikus ir jie bus laimingi.

 VSP specialistė Aušra Rapkevičienė

Psichologė Rasa Vaičiūnaitė

Pamokų laikas

1. 8:00 - 8:45

2. 8:55 - 9:40

3. 9:50 - 10:35

4. 10:55 - 11:40

5. 12:00 - 12:45

6. 13:00 - 13:45

7. 13:55 - 14:40