ESF projektas NR. 09.2.1-ESFA-V-719-01-0001 „Kokybės krepšelis“

Gimnazijos veiklos tobulinimo planas (Projektas „Kokybės krepšelis“)

Projekto „Kokybės krepšelis“ įgyvendinimo etapų pristatymas

2021–2022 MOKSLO METŲ 1 - IV KLASIŲ (KOKYBĖS KREPŠELIS) MOKINIŲ IR MOKYTOJŲ KONSULTACIJŲ GRAFIKAS

2022–2023 MOKSLO METŲ 1 - IV KLASIŲ (KOKYBĖS KREPŠELIS) MOKINIŲ IR MOKYTOJŲ KONSULTACIJŲ GRAFIKAS

VEIKLOS TOBULINIMO ATASKAITA (už pirmuosius veiklos tobulinimo metus)

ATASKAITA

Dalyvaujant projekte „Kokybės krepšelis“ 2.5. punkte buvo suplanuota išvyka į užsienį. Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijos mokytojai kėlė kvalifikaciją 2023 m. balandžio 23-26 d. pagal akredituotą programą „Užsienio (Škotijoje) švietimo įstaigų patirtis gerinant mokinių pasiekimus“. Pedagogai tobulino mokytojo profesinę kompetenciją „Mokinio pažinimo ir jo pažangos pripažinimo“. Ugdymo geroji patirtis paskatino kūrybiškai taikyti naujoves, kurios praturtino patirtį, padėjo formuoti pozityvų požiūrį į ugdymo kaitą. Programos pagrindas – mokinių pasiekimai ugdymo įstaigose, susitikimai su švietimo darbuotojais, aktyvus informacijos rinkimas, gerosios patirties atpažinimas ir pasirengimas perteikti žinias Panevėžio rajono pedagogams.

">„Užsienio (Škotijoje) švietimo įstaigų patirtis gerinant mokinių pasiekimus“

 

Gimnazijos bendruomenė džiaugiasi projekto „Kokybės krepšelis“ lėšomis įsigyta profesionalia aktų salės muzikine įgarsinimo ir apšvietimo įranga. Salėje vyksta viešojo kalbėjimo pamokos. Mokiniai veda renginius ugdydami savo kūrybiškumą, meninius gebėjimus. Visi gimnazijos mokiniai naudojasi mokymosi galimybėmis kitose erdvėse. 

 

 

4 klasės mokiniai ir mokytoja nuo rugsėjo džiaugiasi nauja interaktyviąja lenta – ekranu. Čia ne tik rašoma baltoje lentoje, bet galima žaisti mokomuosius žaidimus. Mozabook programoje žavi 3D vaizdai, garso ir vaizdo įrašai.

">4 klasės mokiniai

 

Nuo rugsėjo veikianti  interaktyvioji lenta, programinė įranga, pritaikyta interaktyviems ekranams MozaBook labai padeda vesti biologijos ir geografijos  pamokas. MozaBook plečia mokymo priemones su universaliomis iliustracijomis, animacijomis ir įdomiomis prezentacijų galimybėmis. Mokiniams patinka 3D modeliai. Jie vaizduose gali būti laisvai sukinėjami, su pasakojimais, integruotomis animacijomis ir viktorinomis. Įdomios sukurtos pamokos. Pagyvina pamoką naudojami įrankiai, pvz kauliukų metimas kviečiant atsakinėti, laikrodis nustatytas užduočiai ir linksmos animacijos, tokios, kaip ,,skeletų šokis“.

">Biologija, geografija

 

Mokymosi sąlygų pagerinimui atnaujinta informacinių technologijų kabineto įranga.  Įsigyti 25
kompiuteriai iš projekto „Kokybės krepšelis" lėšų.

">Kompiuterių klasė

Sensorika - tai organizmo fiziologinis gebėjimas suvokti aplinką ir savo kūną. Tinkamai suvokiami pojūčiai įgalina sėkmingai adaptuotis aplinkoje, o sutrikimai - neigiamai įtakoja emocinę būseną, elgseną, mokymosi procesą ir t.t.

Sensorinės įranga ir priemonės padeda stimuliuoti žmogaus pojūčius – klausą, regą, uoslę, skonį ir lytėjimą. Siekiama sukelti pozityvius pojūčius, motyvuoti mokytis, padėti atsipalaiduoti ir nusiraminti. Sensoriniai kambariai naudojami ne tik terapijai, edukacijai bet ir pramogoms.

 

Džiaugiamės, kad šiais mokslo metais sensorikos kabinetą turime ir mūsų gimnazijoje.

">Sensorinis kambarys

       

       2022 m. gruodžio 8 d. vyko projektas: „Patirties perdavimo iniciatyva jaunimui“, kuriame dalyvavo I-III klasių mokiniai ir jų klasių vadovės.

       Projekto tikslas – skatinti jaunimo ir bendruomenės vyresnės kartos atstovų bendradarbiavimą, išsaugant krašto žmonių patirtį ir tradicijas. Projekto metu buvo perduodama patirtis mokiniams, kaip kepti meduolius, juos dekoruoti.
       Projektas skirtas ugdyti pažinimo menines ir kulinarines kompetencijas per tradicinius gaminius, atskleisti mūsų šalies etinės kultūros išskirtinumą, jos archaiškumą, neišsenkantį kūrybiškumą jaunimui. Projekto vadovė: Inga Vilkė

">Projektas: „Patirties perdavimo iniciatyva jaunimui“

 

 

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

 Projektas „Bendrojo ugdymo turinio ir organizavimo modelių sukūrimas ir išbandymas bendrajame ugdyme“

Paįstrio Juozo Zikaro gimnazija dalyvauja NŠA projekte „BENDROJO UGDYMO TURINIO IR ORGANIZAVIMO MODELIŲ SUKŪRIMAS IR IŠBANDYMAS BENDRAJAME UGDYME“

Mūsų gimnazija dalyvavo  NŠA  projekte „Bendrojo ugdymo turinio ir organizavimo modelių sukūrimas ir išbandymas bendrajame ugdyme“, kurio trukmė buvo 2018 m. gegužės 31 d. – 2022 m. gegužės 30 d. Kaip mums sekėsi įgyvendinti šį projektą, skaitykite išleistoje knygoje „Ugdymo organizavimo ir mokymosi pagalbos teikimo modeliai mokinių žemiems pasiekimams“ 110 psl.
Knygos nuoroda:
 https://www.nsa.smm.lt/projektai/wp-content/uploads/2022/10/modelis_2022_10_20_viesinimui.pdf

 

 

 

Erasmus+ programos mobilumo projektas „Ateities mokslas su IKT”

Erasmus+ KA210 projektas „Mokiniai ir mokyklos siekiančios žaliosios vėliavos“

 

Mūsų mokyklos mokiniai dalyvauja Erasmus+ projekte “The students and schools with green glag”, Italijoje.

">Erasmus+ Italija

 

Panevėžio r. Paįstrio Juozo Zikaro gimnazija su partneriais iš Turkijos,  Ispanijos ir Italijos dalyvauja Erasmus+ KA 210 “The students and schools with green flag” projekte Turkijoje. Pirmoji diena praėjo su tradiciniais šokiais, patiekalais ir populiariu šioje šalyje sportu. Kiekviena komanda pristatė savo šalies antrinių atliekų rūšiavimo tvarką, susipažino ir išbandė populiarią piešimo ant vandens techniką iš perdirbtų medžiagų. 

 

Erasmus+ KA122 bendrojo ugdymo projektas „Technological Teachers for Education of Future“

Pamokų laikas

1. 8:00 - 8:45

2. 8:55 - 9:40

3. 9:50 - 10:35

4. 10:55 - 11:40

5. 12:00 - 12:45

6. 13:00 - 13:45

7. 13:55 - 14:40