Gimnazijos moksleiviai kartu su „Transparency International“ Lietuvos skyriumi (TILS) dalyvaus „Dalyvaujamojo biudžeto iniciatyvoje“. Dalyvaujamasis biudžetas – tai būdas, kai kartu su moksleiviais sprendžiama dėl mokyklos biudžeto lėšų panaudojimo. Šią iniciatyvą, padedant TILS, išbandė jau 10 Lietuvos mokyklų.

 

Iniciatyva truks 2021 m.. balandžio-birželio mėn., jos metu 5-12 klasių moksleiviai siūlys idėjas savo mokyklai, jas pristatys ir išsirinks geriausias, kurias mokykla ir įgyvendins.

Šios iniciatyvos pagrindinis tikslas – įtraukti moksleivius į viešųjų sprendimų priėmimą mokykloje, taip skatinant pilietinį aktyvumą, domėjimąsi skaidria ir sąžininga sprendimų priėmimo kultūra. Daugiau informacijos apie iniciatyvą galite rasti čia: https://www.transparency.lt/dalyvaujamasisbiudzetas/

Šią iniciatyvą TILS įgyvendina bendradarbiaujant su Britų Taryba Lietuvoje. Tai - Britų tarybos kultūrinių ryšių programos #PeopleToPeople dalis.