Kovo 21 d. Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijos I-IV gimn. kl. mokiniai dalyvavo integruotoje gamtos mokslų pamokoje, pažymint Pasaulinę Žemės dieną. Pamoka vyko Vilniaus Universitete Chemijos ir geomokslų  fakultete Geomokslų institute, Geologijos ir mineralogijos katedroje. Mokslų daktarės Eugenijos Rudnickaitės padedami mokiniai mokėsi atpažinti mineralus, susipažino su jų savybėmis. Muziejuje apžiūrėjo eksponatus, klausė išsamaus daktarės E.Rudnickaitės pasakojimo apie uolienų mineralizaciją. Sužinojo, kaip uolienos keičiasi priklausomai nuo temperatūros, slėgio bei laiko.
     Doktorantas T.Gečas mokinius supažindino su uolienų mikropasaulių. Mokiniai mikroskopo pagalba tyrinėjo uolienas. Sužinojo, kad pagal spalvas galima nustatyti kokių cheminių elementų yra uolienuose, matė juose suakmenėjusias fosilijas. Galiausiai hidrogeologijos doc. P. Klizas papasakojo apie požeminį vandenį, jo savybes, išgavimo būdą ir parodė laboratorijas, kuriose dirba studentai bei mokslo darbuotojai.
 Mokiniams šią integruotą pamoką organizavo fizikos mokytoja R.Urmonienė ir Chemijos mokytoja A.Arelienė.

Pamokų laikas

1. 8:00 - 8:45

2. 8:55 - 9:40

3. 9:50 - 10:35

4. 10:45 - 11:30

5. 12:00 - 12:45

6. 12:55 - 13:40

7. 13:50 - 14:35