„Knygos mums padeda lavinti kalbą ir žodyną. Jos moko  išreikšti save ir suvokti, ką kiti žmonės sako ir rašo...“ – tokiomis mokinių išsakytomis mintimis pradėjome popietę, skirtą knygų skaitymo skatinimui ir žodynininko Antano Lalio 144 gimimo metinėms paminėti.

Popietę pradėjo patys mažiausieji, Jungtinės priešmokyklinio ugdymo grupės vaikučiai, padovanoję daineles apie rudenėlį ir parodę inscenizaciją pagal A. Matučio ,,Tuoj ir rytoj“.

Kodėl reikia skaityti knygas mintimis pasidalino lietuvių kalbos mokytoja Audra Agurkienė  ir paragino mokinius kuo dažniau paimti knygą į rankas.

Knygelės vaikų laukė lentynoje, sename lagamine. Arčiau židinio vienas po kito artėjo mokiniai, norintys pristatyti perskaitytas apysakas, noveles, apsakymus, net romanus ir parekomenduoti jas paskaityti savo draugams.

Prisilietę prie eilėraščių knygų supratome, kad vaikai patikusius eilėraščius išmoksta atmintinai, todėl noriai juos deklamavo.

Nei vienas vaikas neužauga be pasakų. Pasakų knygos – mylimiausios. Mokiniai ne tik sekė , bet ir inscenizavo pasaką ,,Ropė“.

Visiems knygos mylėtojams skambėjo dainos: ,,Abėcėlė“, ,,Meilės pasaka“ ir kt., kurias atliko 2-4 klasių mokiniai.

Džiugu, kad popietėje dalyvavo ne tik ugdytiniai, bet ir jų tėveliai, seneliai, globėjai.

Dienynas