Juozo Zikaro draugovės skautai kartu su Lietuvos skautijos Panevėžio krašto padalinio skautais 2017-11-04 dalyvavo Švietimo ministerijos neformaliojo vaikų švietimo projekte ,,Pažink Lietuvos sostines“.

Projekto metu lankėmės senosiose sostinėse – Kernavėje ir Trakuose. Kelionės metu sužinojome, kad svarbiausi tolimos praeities liudininkai yra žmogaus naudoti daiktai ir kiti jo veiklos pėdsakai, kuriuos suranda archeologai, o archeologija – svarbiausias priešistorės pažinimo šaltinis. Trumpai apžvelgėme pagrindines archeologinio darbo pakopas. Ekskursijos metu mokiniai buvo įtraukiami į diskusijas apie ankstyvąją Lietuvos istoriją, aplankė žymiausius Lietuvos piliakalnius, kurie įtraukti į UNESCO paveldą.

Trakuose sužinojome  apie XII–XV a. Lietuvos bei Vakarų Europos karių šarvus, ginkluotę. Žiūrėjome specialiai sukurtą edukacinį filmuką apie arbaletus ir lankus, jų gamybą bei galimybes.

Praktinėje užsiėmimo dalyje apžiūrėjome ginklų ekspozicija, matavomės riterių šarvus, žieduotį, ėmėme į rankas kalavijus, arbaletus, strėlės.

Kitos  programos metu dalyviai kartu su edukatoriumi apžiūrėjo Trakų salos pilį. Edukatorius pasakojo apie salų pavadinimus ir legendas apie jas. Suskirstyti į grupes gilinosi į pilį supančias legendas Po to ėjome į edukacinę klasę arba Trakų salos pilies didžiąją menę. Praktinėje dalyje dalyviai metodinių priemonių pagalba ant paruoštų medžiagų gamino senovinius antspaudus .

Puikiai leidome savaitgalį. Lauksime sekančio projekto etapo – išvykos į Kauną.

Pamokų laikas

1. 8:00 - 8:45

2. 8:55 - 9:40

3. 9:50 - 10:35

4. 10:55 - 11:40

5. 12:00 - 12:45

6. 13:00 - 13:45

7. 13:55 - 14:40